Kućni red Dječjeg vrtića Buba Mara Čabar
O nama
ORGANIZACIJA RADA;
Radno vrijeme vrtića je od 6:00 – 16:00 Gerovo, Čabar i Prezid
Radno vrijeme vrtića je od 8:00 – 14:00 Plešce
Radno vrijeme vrtića je od 7:15 – 13:15 Tršće
Radno vrijeme vrtića je od 7:15 – 13:15 Tršće
Zbog sigurnosti djece, vrata se zaključavaju.
Djetetov dolazak u vrtić treba biti najkasnije do 8:15 sati, a kasniji dolazak djeteta roditelj/skrbnik je dužan najaviti odgojitelju prethodni dan zbog pripreme obroka.
Djetetov dolazak u vrtić treba biti najkasnije do 8:15 sati, a kasniji dolazak djeteta roditelj/skrbnik je dužan najaviti odgojitelju prethodni dan zbog pripreme obroka.
- zajutrak se poslužuje od 8:20 do 8:45 sati
- doručak se poslužuje u 10 sati
- ručak se poslužuje od 11:00 do 11:30 sati
- dnevni odmor djece je u 12:00 sati ( Gerovo, Prezid, Čabar)
- užina se poslužuje u 14:30 sati( Gerovo, Prezid, Čabar)
- aktivnosti, radionice i boravak na vanjskom prostoru provode se tijekom dana
- roditelji ili skrbnici dužni su pridržavati se Uputa za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID – 19 od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva znanosti i obrazovanja
- roditelji ili skrbnici dužni su na vrijeme izvršavati svoje obveze preuzete potpisivanjem ugovora s vrtićem (radno vrijeme, donošenje potrebnih stvari, plaćanje vrtića).
- roditelji ili skrbnici i drugi odrasli dužni su se kulturno ponašati i pristojno ophoditi s odgojiteljima i ostalim zaposlenima te uvažavati njihovu stručnost.
- u unutarnjem i vanjskom prostoru vrtića nije dozvoljeno pušenje kao ni prodaja i / ili promidžba roba i usluga koje ne služe ciljevima odgoja i obrazovanja ili su štetne za zdravlje, rast i razvoj djece rane i predškolske dobi
- zabranjeno je unošenje ili korištenje svih sredstava ovisnosti, kao i unošenje oružja.
- zabranjeno je uvoditi pse i druge životinje u prostorije vrtića ili unutar ograde vrtića.
- roditelji ili skrbnici dužni su poštivati i pridržavati se svih propisanih mjera i postupaka o kojima ovisi sigurnost djece u vrtiću.
- dijete u vrtić može dovesti i iz vrtića odvesti punoljetna osoba, u pravilu roditelj (prema navedenoj izjavi u kojoj se nalazi popis osoba koje će dolaziti po dijete).
- ukoliko dijete dovodi ili odvodi osoba koja nije roditelj ili ovlašteni skrbnik djeteta, a ne nalazi se na izjavi, potrebno je pisanu izjavu roditelja dostaviti odgojitelju ili ravnatelju.
- osoba koja dovodi dijete obvezna je predati dijete njegovom odgojitelju. Nije dopušteno dovesti dijete do ulaza ili dvorišta i pustiti ga da samo uđe.
- ukoliko je roditelj u vidno alkoholiziranom stanju ili pod utjecajem drugih opojnih sredstava nije mu dopušteno odvesti dijete.
- ukoliko dijete želi odvesti osoba koja po pravomoćnom rješenju Centra za socijalnu skrb ima zabranu ili zapreku kontakta sa djetetom, odvođenje joj neće biti dopušteno.
- roditelji ili skrbnici ili drugi odrasli dužni su čuvati opremu i inventar vrtića te osobne predmete djece u vrtiću.
- nije dozvoljeno ulaziti u prostor odgojnih skupina bez prisustva zaposlenih.
- svaku novu promjenu telefonskog broja, adrese, zaposlenja roditelji ili skrbnici dužni su javiti odgojiteljima skupine.
- vrijedne stvari nije poželjno donositi u vrtić. Za izgubljene ili uništene igračke i predmete od kuće vrtić ne odgovara.
- nije dozvoljeno ostavljati u garderobi stvari koje nisu povezane s odijevanjem ili mogu biti štetne / opasne za djecu ukoliko su im dostupne (lijekovi, kreme, hrana i sl.).
- dužnost roditelja i skrbnika je da dijete ima adekvatnu rezervnu odjeću i obuću, dječju pidžamu.
- predlažemo da oblačite dijete u višeslojnu odjeću koja mu je ugodna za igru, lako se skida i oblači te u primjerenu i stabilnu obuću.
- poštujte radno vrijeme vrtića i ne kasnite po
svoje dijete, jer na taj način poštujete njegovu potrebu za sigurnošću i osjećaj za red!
- dijete koje je bolesno ne može boraviti u vrtićkoj skupini, sukladno Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID – 19 od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva znanosti i obrazovanja jer se povećava mogućnost obolijevanja ostale djece, a bolesnom djetetu treba pružiti posebnu njegu, koju mu vrtić tada ne može pružiti
- roditelj ili skrbnik dužan je obavijestiti odgojitelja o izostanku djeteta zbog bolesti (naročito ako se radi o zaraznoj bolesti djeteta, nakon bolesti obavezno je donijeti liječničku potvrdu
- u slučaju ozljeda i naglog pobolijevanja u vrtiću se pruža prva pomoć te se odmah obavještava roditelj
- ukoliko dijete ima akutne zarazne bolesti (vodene kozice, ospice, šarlah, gnojnu anginu…) ne može boraviti u vrtiću, kao ni dijete koje ima simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje) svrab ili uši u kosi. Ako su navedena stanja uočena tijekom boravka u vrtiću, odgojitelj će odmah obavijestiti roditelje, a pri ponovnom dolasku roditelj prilaže liječničku ispričnicu o zdravstvenom stanju djeteta
- lijekovi se u vrtiću ne daju.
- ukoliko dijete boluje od neke kronične bolesti, može boraviti u vrtiću tada kada je u stabilnom stanju, a uz dopuštenje liječnika. Ako zbog takve bolesti dijete treba uzimati lijekove, daje ih roditelj.
- ukoliko je utvrđeno da je dijete alergično na neku namirnicu ili lijek, o tome treba pravodobno obavijestiti odgojitelje
- prehrana djece u vrtiću usklađena je sa važećim normativima i kontrolirana od strane Zavoda za javno zdravstvo.
- u vrtić nije dopušteno unošenje hrane.Svaki vaš prijedlog pažljivo ćemo razmotriti, a vašim se pohvalama radujemo!
- Brinimo o djeci zajedno!